پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› ساخت مستند موزه روستاهاي ايران در خراسان شمالي

    RSS2.0
چاپ   
ساخت مستند موزه روستاهاي ايران در خراسان شمالي

ساخت مستند موزه روستاهاي ايران در خراسان شمالي پيگيري شد.

اين مستند با مشاركت بنياد مسكن انقلاب اسلامي و شبكه بين المللي سحر از معاونت برون مرزي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران تهيه ، توليد و پخش مي گردد.

 به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ، تصويربرداري پنجمين قسمت از اين مستند فاخر در روستاي هدف گردشگري اسفيدان از توابع شهرستان بجنورد به پايان رسيد.

امير هوشنگ دارائي تهيه كننده و مدير توليد اين مستند ضمن تشكر از همكاري هاي انجام شده گفت : مستند موزه روستاهاي ايران شامل 13 قسمت از 13 روستاي باارزش كشور مي باشد كه با هدف شناساندن فرهنگ و غناي تاريخي و بافت هاي روستايي و مسكوني ساخته مي شود . وي اضافه كرد اين مستند در روستاهاي داراي بافت باارزش كه توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي به اجرا رسيده ، ساخته مي شود.

دارائي در ادامه گفت : روستاي اسفيدان باتوجه به جاذبه هايي كه دارد ، چشم هر بيننده اي را به خود خيره مي كتد و اميد مي رود با پخش اين مستند در شبكه برون مرزي ، كمي به جذب توريست به اين منطقه ي زيبا فراهم شود.

گفتني است شبكه بين المللي سحر به 7 زبان ترجمه و در اقصي نقاط جهان پخش مي شود و در ضبط اين برنامه كه 4 روز به طول انجاميد ، گروه ساخت شامل : محمدرضا دانشور و اميد مبرهن به عنوان تصويربردار و صدابردار مجموعه ، از روستاي اسفيدان ، آئين ها و رسم و رسومات و عمارت هاي تاريخي بجنورد تصويربرداري كردند.

    RSS2.0