پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› بنياد مسكن انقلاب اسلامي فرشته نجات در حوادث طبيعي

    RSS2.0
چاپ   
بنياد مسكن انقلاب اسلامي فرشته نجات در حوادث طبيعي

قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسكن در ديدار با آيت ا... مهمان نواز گفت : در حال حاضر بنياد مسكن يكي از بهترين نهادهايي است كه هر جا حادثه طبيعي پيش مي آيد به عنوان فرشته نجات حاضر مي شود.
به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ، قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسكن كشور به همراه معاونين اداره كل بنياد مسكن استان با آيت ا... مهمان نواز نماينده ولي فقيه در بنياد مسكن استان ديدار كرد و ضمن تبريك عيد غدير خم گفت : ما به وجود روحاني مثل شما در اين استان افتخار مي كنيم بر ما لازم بود كه خدمت برسيم تا از شما و نيروهاي مستقر در اين نهاد تشكر و قدرداني كرده باشيم.
حجت الاسلام و المسلمين رضايي ادامه داد ؛ از زماني كه اين استان از خراسان بزرگ جدا شد در اين فكر بوديم كه آيا از پس وظايف خود بر مي آيد ، كه اكنون با توجه به بررسي و ارزيابي عملكردشان نسبت به ساير استانها پيشرفت كارشان خيلي خوب بوده است بطوري كه مي توانيم خراسان شمالي را به عنوان استان نمونه در استانهاي ديگر معرفي كنيم.
 وي گفت : در حال حاضر بنياد مسكن يكي از بهترين نهادهايي است در بازسازي روستاها به انجام وظيفه مشغول است بطوري كه قيافه روستاها با ورود اين نهاد در روستاها و انجام فعاليت هاي عمراني به طور كل عوض مي شود كه مي توان گفت ، هر جا حادثه طبيعي پيش آيد اين نهاد به عنوان فرشته نجات حاضر مي شود.
قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسكن كشور در رابطه با بازسازي مناطق زلزله زده بيان داشت ؛ در حال حاضر بنياد مسكن تنها نهادي است كه هميشه يار و ياور دولت در شرايط بحراني بوده است بطوري كه اين نهاد در بازسازي زلزله استان آذربايجان شرقي كه حدود 6500 واحد روستايي را از بين برد تا الان 4000 واحد را بازسازي كرده است و انشاا... مابقي نيز تا پايان آذر ماه سال جاري زير سقف خواهند رفت همچنين 10 هزار واحد اسكان موقت نيز ساخته شده و اختيار مردم زلزله زده قرار داده شده است و با توجه به بي دوام بودن منازل روستايي در آذربايجان شرقي كه به 30 هزار واحد مي رسد  لازم است اين منازل نيز مقاوم سازي شوند.
وي در پايان نيز در رابطه با انجمن خيرين مسكن ساز گفت : در حال حاضر حدود 80 هزار واحد از حساب 100 امام (ره) توسط خيرين در حال ساخت است.
نماينده ولي فقيه در بنياد مسكن خراسان شمالي گفت : در حال حاضر اسم حساب 100 امام (ره) در بين مردم كم رنگ شده و كمتر از آن ياد مي شود كه بايد در رابطه با مسئله حساب 100 امام (ره) در جامعه كار و تبليغ شود تا مردم علت نام گذاري بنياد مسكن را به اين نام درك كنند . مردم فطرتشان خيرخواهانه است و بدين سبب كمك هاي خود را به اين حساب مي كنند كه بايد با در نظر گرفتن برنامه هاي متنوع ، تبليغات جديد صورت پذيرد.
آيت ا... مهمان نواز در رابطه با زلزله و حوادث طبيعي نيز بيان داشت : زلزله در عين حالي كه بلاست اما وسيله ي سعادت بشر نيز مي باشد . زلزله زمينه اي است كه باعث خرابي خانه ها مي شود تا افرادي با گستردگي فراوان و با از خود گذشتگي و ايثار بيايند و ياري رسان آنان شوند.

    RSS2.0