پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› افتتاح طرح هادي روستاي يكه سعود با حضور استاندار در آغاز هفته وحدت

    RSS2.0
چاپ   
افتتاح طرح هادي روستاي يكه سعود با حضور استاندار در آغاز هفته وحدت

همزمان با آغاز هفته وحدت ، طرح هادي روستاي يكه سعود پايين با حضور استاندار خراسان شمالي در منطقه راز و جرگلان شهرستان بجنورد ، افتتاح گرديد.
به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن ، مهندس احمدي بيغش استاندار خراسان شمالي به همراه معاونين و مديران كل استانداري ، دكتر جعفري و ثروتي نمايندگان مجلس ، مهندس محمدي مديركل بنياد مسكن استان و مديران كل استاني و ديگر مسئولين طرح هادي روستاي يكه سعود پايين در دهستان جرگلان از روستاهاي تركمن نشين شهرستان مورد بهره برداري قرار گرفت.
مهندس احمدي بيغش ، اجراي اين طرح را نمونه اي از خدمات دولت به اين بخش دانست و از خدمات بنياد مسكن در خدمت رساني به اين خطه تقدير و تشكر كرد.
مهندس محمدي مدير كل بنياد مسكن در توضيح مشخصات طرح گفت : در اجراي اين طرح  به مساحت 20000 متر مربع زير سازي و 10000 متر مربع روسازي انجام گرديده است . وي افزود ، همچنين در اين پروژه 12000 متر مربع عمليات آسفالت و 2000 متر مربع سنگ فرش و 1000 متر آوار برداري و جابجايي تاسيسات برق انجام شده است وي در ادامه با اشاره به اعتبار 6 ميليارد و 290 ميليون ريالي اين طرح گفت : اجراي ميدان روستا نيز به مساحت 1200 متر و ساخت نماد ويژه اسب اصيل تركمن كه از شناسه هاي منطقه ميباشد با استفاده از مصالح و معماري بومي اجرا گرديده است. وي در ادامه از ديگر مشخصات پروژه به اجراي كانال سنگي به طول 500 متر ، هدايت آبهاي سطحي به طول 1900 متر ، لاشه چيني 400 متر نام برد. گفتني است روستاي يكه سعودبا فاصله 160 كيليومتري از مركز استان و با داشتن فاصله 20 کیلومتری از نوار مرزی ، از مناطق هم جوار مرز ایران و ترکمنستان به شمار می رود.

    RSS2.0