پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› برگزاري شوراي اداري و يادواره شهداي روستاي دارالشهدا "چخماقلو"

    RSS2.0
چاپ   
برگزاري شوراي اداري و يادواره شهداي روستاي دارالشهدا "چخماقلو"

استاندار خراسان شمالي به همراه امام جمعه بجنورد و مديران كل استان و فرمانداران از روستاي دارالشهدا  كه زادگاه 33 شهيد دفاع مقدس مي باشد ، بازديد نمودند.
به گزارش روابط عمومي ، اين مراسم در ابتدا با اداي احترام مسئولين و اعضاي شوراي اداري استان به مقام شامخ شهدا آغاز گرديد و پس از آن بازديد از پروژه هاي عمراني روستا انجام شد و در ادامه جلسه شوراي اداري استان و يادواره شهداي اين روستا با حضورپرشور مردم مسئولين و خانواده معزز شهدا برگزار گرديد.
مهندس احمدي بيغش استاندار خراسان شمالي در مراسم يادواره شهدا گفت : امروز ما به حكم وظيفه به اينجا آمده ايم تا از شهداي دارالشهداء كه در اوج سختي دست به اقدامي شگرف زده و حماسه خلق كردند درس گرفته و ياد بگيريم چگونه در شرايط كنوني و در شرايطي كه رهنمودهاي امام و رهبري فرزانه انقلاب ، چراغ راه ماست حماسه اي ديگر بيافرينيم.
وي تاكيد نمود ، تصميم داريم با كمك مسئولين، اين روستا را به دنيا معرفي نمائيم، زيرا چنين روستايي با اين ويژگي در دنيا بي نظير است . ايشان در جلسه شوراي اداري استان نيز ضمن تقدير از حضور مسئولين ، از فرمانداري شهرستان به دليل معرفي روستا و از  ادارات مربوطه از جمله بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان جهت فراهم آوردن اجراي طرح هايي در راستاي رفع كمبودهاي منطقه و تسريع در اجراي طرح هادي و ساخت و ساز مسكن روستايي تقدير و تشكر نمود.
مهندس محمدي مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي در حاشيه اين يادواره با اشاره به فعاليت ماشين آلات اين نهاد در آماده سازي فضاها جهت اين مراسم گفت  اجراي طرح هادي اين روستا با اعتباري بالغ بر 1 ميليارد ريال شامل آواربرداري و بازگشايي معابر ، اجراي جدول و كانيو ، اجراي ديوار محافظ از اواخر سال 91 آغاز گرديد و عمليات زير سازي و اجراي سابگريدنيز صورت گرفته است و همچنان ادامه دارد.
 وي در بخش احداث و مقاوم سازي مسكن روستايي نيزگفت : تاكنون تعداد 46 متقاضي به بانك هاي عامل معرفي و انعقاد قرارداد نموده اندكه از اين تعداد 35 واحد مسكن روستايي موفق به اخذ پايان كار شده اند. وي همچنين از اعطاي تسهيلات جديد ويژه اين روستا خبر داد.
لازم به ذكر است ، روستاي دارالشهداء شهرستان مانه و سملقان تعداد 33 شهيد گرانقدر را به اسلام هديه داده كه نسبت به جمعيت خود ، در سطح كشور به عنوان روستاي برتر به لحاظ شهادت طلبي شناخته شده است.

    RSS2.0