پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› برگزاری مانور زلزله و بلایای طبیعی در شهرستان فاروج

    RSS2.0
چاپ   
برگزاری مانور زلزله و بلایای طبیعی در شهرستان فاروج

همزمان با چهارمین روز از هفته کاهش بلایای طبیعی ، مانور آمادگی دستگاه های مدیریت بحران خراسان شمالی در برابر زمین لرزه به میزبانی شهرستان فاروج در شرق استان برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ، به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی مانور آمادگی در برابر زمین لرزه با حضور 14 دستگاه مدیریت بحران استان به میزبانی شهرستان فاروج در روستای آق‌باغ بخش خبوشان برگزار گرديد.
مهندس محمدي مديركل بنياد مسكن خراسان شمالي در رابطه با اين مانور گفت : به منظور آمادگی دستگاه های مدیریت بحران خراسان شمالی در مواجهه با حوادث غیرمترقبه و افزایش توان امدادرسانی مخصوصا در هنگام وقوع زمین لرزه با حضور دستگاههاي مربوطه مانور آمادگي در برابر زلزله برگزار شد و هر کدام از دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران استان ماموریت خاص خود نظیر جستجو، نجات، انتقال مصدومان، آواربرداری ، انتقال کشته شدگان و خاکسپاری و ... را انجام دادند كه بنیاد مسکن نیز با ارسال ماشین آلات و حضور به موقع مسئولین در محل حادثه فرضی به انجام وظایف خود در بحث آمارگیری و آوار برداری پرداختند.
لازم به ذكر است ، خراسان شمالی از جمله 10 استان حادثه خیر کشور محسوب می شود و شهرستان بجنورد ؛ مرکز استان در سال 75 زمین لرزه ویرانگری را تجربه کرده است و همچنین از تمامی 31 نوع حادثه غیرمترقبه که تاکنون در کشور روی داده ، از هر کدام چندین مورد در این استان به وقوع پیوسته است.

    RSS2.0