پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› سفر مهندس سعيدي كيا رئيس بنياد مستضعفان كشور به راز و جرگلان

    RSS2.0
چاپ   
سفر مهندس سعيدي كيا رئيس بنياد مستضعفان كشور به راز و جرگلان

در مراسمی با حضور رئيس بنياد مستضعفان کشور مبايعه نامه و اسناد هزار و 223 قطعه زمين بنياد علوی به مرزنشينان شهرستان راز و جرگلان در خراسان شمالی واگذار شد.

سعيدی کيا رئيس بنياد مستضعفان کشور در اين خصوص گفت: اراضی مزبور متعلق به اهالی روستاهای "باغلق، مزارلق و بک پولاد" از توابع شهرستان راز و جرگلان فاقد هرگونه قرارداد و مبايعه نامه ای بود که در سفر سال 91 رهبر معظم انقلاب به استان، قرار شد مشکل آنان برطرف شود.

وي افزود : بر اساس تاکيد و فرمان رهبر معظم انقلاب بازگرداندن اراضی در تصرف بنياد پهلوی سابق به صاحبان اصلی نظام که مردم هستند، از اولويت های اصلی اين بنياد است.

وی با بيان اينکه بزودی اسناد هزاروپانصد قطعه زمين ديگر نيز به مردم اين منطقه واگذار میشود افزود: علاوه بر واگذاری قانونی اين اراضی مسکونی در سال آينده نيز اسناد اراضی کشاورزی و زراعی نيز تحويل روستائيان خواهد شد.

اکبری فرماندار راز و جرگلان نيز با بيان اينکه با واگذاری اين املاک بسياری از مشکلات حقوقی و ملکی مردم اين منطقه حل خواهد شد گفت :مقرر شد برای قطعات پانصد متری مسکونی و دو هزار مترمربعی زراعی بطور رايگان سند ثبتی صادر شود.

عزيزی نماينده بنياد مستضعفان در خراسان شمالی نيز گفت: روستاييان با گرفتن اين مبايعه نامه ها می توانند اسناد ثبتی و قانونی خود را با مراجعه به ادارات بنياد مسكن انقلاب اسلامي و ثبت اسناد و املاك دريافت کنند.
به گفته وی تا قبل از اين تمام زمين های اين واحدهای مسکونی فاقد هرگونه قرارداد و مبايعه نامه بود و روستاييان نمی توانستند با آن سند دريافت کنند.

گفتني است شهرستان 70 هزار نفری و مرزی راز و جرگلان در 120 کيلومتری شمال بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی واقع شده است.

    RSS2.0