پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› تبلور اقتصاد مقاومتی با ارائه خدمات مطلوب به روستاییان، و عمران و آباداني روستاها

    RSS2.0
چاپ   
تبلور اقتصاد مقاومتی با ارائه خدمات مطلوب به روستاییان، و عمران و آباداني روستاها

مهندس محمدي مدير كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي همزمان با روز روستا در مصاحبه با اصحاب رسانه گفت : تبلور اقتصاد مقاومتی با رشد تولید کشاورزی، دامی، صنایع دستی و ارائه خدمات مطلوب به روستاییان، رسیدگی به عمران و آبادی روستاها و و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تحقق می‌یابد.

وي اضافه كرد : اقدامات بنياد مسكن در روستاها با اجراي طرح هاي عمراني و توسعه در جهت اعتلاي شان و منزلت روستائيان مي باشد.

به گزارش روابط عمومي ، مهندس محمدي در خصوص پروژه هاي افتتاحي در روز ملي روستا گفت : 200 واحد مسکونی در استان همزمان با روز ملی روستا بهره برداري مي گردد.

وی ادامه داد: برای بهره‌برداری از این تعداد واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان 24 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و 200 خانوار از مزایای آن بهرمند می‌شوند. وي همچنين گفت از ابتدای سال جاری تاکنون برای 840 واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است.، كه با اين مناسبت به روستائيان تحويل خواهد شد.

مهندس محمدي با اشاره به اینکه برای 614 روستای بالای 20 خانوار استان طرح هادی تهیه شده است، بیان کرد: از مجموع 708 روستای استان هنوز برای 94 روستا طرح هادی تهیه نشده است که امیدواریم تا پایان سال جاری این مناطق نیز صاحب طرح هادی شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: برای 263 روستای استان طرح هادی، تهیه و درحال حاضر به صورت کامل اجرا شده است.

وی با اشاره به عقد قرارداد به منظور ساخت 56 هزار و 330 واحد مسکونی روستایی در قالب طرح ویژه افزود: تاکنون برای 37 هزار و 273 واحد مسکونی در قالب این طرح در استان، پایان کار صادر شده است، كه با طرح بهسازي در گذشته مجموعا بالغ بر 54 هزار و 700 واحد مسكوني مقاوم سازي شده اند.

    RSS2.0