پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› واگذاري 2000 مبايع نامه به اهالي يكه صعود شهرستان راز و جرگلان

    RSS2.0
چاپ   
واگذاري 2000 مبايع نامه به اهالي يكه صعود شهرستان راز و جرگلان

با حضور رئیس سازمان بنیاد مستضعفان، 2 هزار مبايع نامه سند مسکونی به مردم واجد‌الشرایط شهرستان مرزی راز و جرگلان خراسان شمالی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ، آیین اهدای 2 هزار فقره مبايع نامه منازل مسكوني به مردم اهل سنت شهرستان راز و جرگلان با حضور مهندس سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان، حجت‌السلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امام جمعه بجنورد و جمعی از مسئولان در روستای «یکه صعود» انجام شد.

رئیس سازمان بنیاد مستضعفان در این آیین گفت: مردم این شهرستان مرزی و محروم شایسته بهترین و صادقانه‌ترین خدمت‌رسانی از سوی مسئولان هستند و این مردم هر موقع نیاز بوده وظایفشان را در قبال نظام اسلامی به نحو احسن انجام داده‌اند، پس ما هم باید صادقانه و با تمام توان به آنها خدمت کنیم.

سعیدی‌کیا اظهار کرد: این سند برای زمین‌های تا سقف 500 مترمربع به صورت رایگان بوده و مازاد آن تا 700 مترمربع در قبال اخذ 10 درصد هزینه کارشناسی اهدا می‌شود که بر اساس آیین‌نامه‌های مصوب و قانونی بنیاد، این مبلغ اندک در واقع تعادلی بین افرادی که زمین با متراژ‌های بالاتر دریافت می‌کنند، ایجاد می‌کند.

سعیدی‌کیا تاکید کرد: وجوهات مازاد بر متراژ رایگان با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری و همکاری استانداری برای افزایش اعتبار مذکور در راستای عمران، آبادانی و رفع محرومیت و ایجاد اشتغال در خود منطقه شهرستان راز و جرگلان صرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افراد از اين به بعد با مدارك و مبايع نامه جهت صدور اسناد مالكيت خود به بنياد مسكن مراجعه نمايند.وي همچنين از مهندس محمدي ، مدير كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خواست تا در روند صدور اسناد مالكيت مراجعه كنندگان تسريع ببخشد.

 امام جمعه شهرستان بجنورد نیز در این آیین با بیان حدیثی از پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: دو چیز است که بالاتر از آن چیزی نیست، یکی ایمان به خدا و دیگری کمک و خیررسانی به خلق خدا یعنی خدمت به مردم و کار برای مردم است.حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی با اشاره به مصداق عینی طرح محرومیت‌زدایی بنیاد به خدمت به مردم افزود: خدمت به مردم خیلی با ارزش است و خدا را شکر و سپاس می‌گوییم که در طول عمر 36 ساله انقلاب نظام جمهوری اسلامی مردان خالص زیاد پرورش داده که خدمات زیادی برای مردم انجام داده‌اند.

گفتنی است ، مهندس سعيدي كيا و همراهان قبل از حضور در جمع اهالي يكه سعود از برگزاري مسابقات اسبدواني تركمن در پيست يكه صعود ديدن كردو پس از آن با استقبال هموطنان میهمان‌نواز ترکمن در جمع بزرگان روستای «یکه صعود» حضور يافت.

    RSS2.0