پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› افتتاح طرح هادي و مسكن روستايي شهرستان اسفراين در دهه فجر

    RSS2.0
چاپ   
افتتاح طرح هادي و مسكن روستايي شهرستان اسفراين در دهه فجر

پروژه طرح هادي و  5هزار و 632 اُمين واحد طرح ويژه بهسازي و نوسازي مسكن روستايي شهرستان اسفراين با حظور فرماندار ، بخشدار و مديركل بنياد مسكن خراسان شمالي در روستاي برج افتتاح گرديد.

به گزارش روابط عمومي ، در اين مراسم مهندس تركماني مدير بنياد مسكن شهرستان اسفراين گفت: به منظور ایجاد زمینه ی توسعه ی عمران روستاها ،هدایت وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستائیان ،بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اسفراين نسبت به تهیه و اجرای طرح های هادی و اصلاح معابرروستایی ، طرح های تفکیکی و کالبدی در سطح روستاهاي شهرستان اسفراين  اقدام نموده است .

وي اظهار داشت: براي تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار جمعيت طرح هادي تهيه شده و در 43 روستا طرح هادي اجرا گرديده است.مهندس تركماني اضافه كرد: در روستاي برج حدود 50000 متر مربع خاك برداري و زيرسازي همچنين 29هزار 591 متر مربع روسازي و آسفالت اجرا گرديده است.

وي گفت : در راستای جلوگیری از بروز خسارت به واحدهای مسکونی در برابر سوانح طبیعی با توجه به پایین بودن کیفیت واحدهای مسکونی روستا و تحقق اهدافی از قبیل آموزش و ارتقاء دانش فنی و ساخت و ساز در روستا و ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی ، بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان اسفراين اقدام به اعطاي تسهيلات به متقاضيان و نظارت بر ساخت و ساز آنها نموده است كه تا كنون 7200 فقره تسهيلات در اختيار متقاضيان  روستايي اين شهرستان قرار گرفته و هم اكنون شاهد افتتاح و بهره برداري از 5632 اُمين واحد مسكوني هستيم.

در ادامه مراسم مهندس يحيي آبادي فرماندار شهرستان اسفراين با تشكراز فعاليت هاي چشمگير و بي وقفه بنياد مسكن در راستاي ارائه خدمات به روستائيان اين شهرستان اظهار داشت اين حجم از فعاليت هاي بنياد مسكن ، مصداق بارزجامه عمل پوشاندن به شعار ((اقدام و عمل )) مي باشد.

    RSS2.0