پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› افتتاح 80 واحد مسكوني خانواده‌ي 2معلول روستايي خراسان شمالی

    RSS2.0
چاپ   
افتتاح 80 واحد مسكوني خانواده‌ي 2معلول روستايي خراسان شمالی

هشتادمين واحد روستايي خانواده هاي داراي دو نفر معلول خراسان شمالي با حضور مدير كل بنياد مسكن استان و فرماندار اسفراين و مسئولين در روستاي كوشكي شهرستان اسفراين به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي در مراسم افتتاحيه 80 امين واحد مسكوني روستايي خانوار هاي داراي حدقل دو معلول ،كه به مناسبت سالروز تشكيل بنياد مسكن انقلاب اسلامي  كه در شهرستان اسفراين در روستاي كوشكي برگزار گرديد مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: در کل استان 229 خانوار دارای دو و بیش از دو معلول شناسایی‌شده‌اند که از این تعداد 105 خانوار در روستاها ساکن هستند.

علی محمدی اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بنیاد مسکن انجمن خیرین سازمان بهزیستی، راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان بسته‌شده، 18 میلیون تومان در روستاها و 30 میلیون تومان در شهرستان‌ها کمک بلاعوض برای ساخت مسکن به خانوارهای دو معلول و بیشتر پرداخت و همچنین در صورت امکان، زمین رایگان داده می‌شود.

محمدی افزود: روستاییانی که تا سقف زير  100 میلیون تومان از تسهیلات مسکن روستایی استفاده کرده‌اند برابر بخشنامه ابلاغی می‌توانند از بخشنامه بخشودگی جرائم برخوردار شوند و اصل اقساط و جریمه بخشوده می‌شود و بدهی خود را به بانک تسویه و وثایق خود را دریافت کنند.

در ادامه فرماندار شهرستان اسفراين با بيان رضايت از عملكرد بنياد مسكن بخاطر فعاليت هاي خوب در عمران و آباداني روستاها اظهار كرد محروميت زدايي خصوصا از روستاها از اولويت هاي دولت است .

نوروزي گفت عملكرد خوب بنياد مسكن در روستاها باعث تغيرر چهره روستاها و ايجاد نشاط و سرزندگي شده است

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اسفراین نیز در این مراسم گفت: تحویل مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر در هفته بنیاد مسکن در شهرستان اسفراین انجام شد که 80 فقره مسکن در کل استان آماده بهره‌برداری است.

ترکمانی اظهار کرد: از این تعداد 33 فقره مسکن در اسفراین به خانواده‌های داری دو معلول و بیشتر در سطح شهرستان و روستاها تحویل داده می‌شود.

    RSS2.0