پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› فرهنگ نظام بیمه ای در کشور باید تقویت شود

    RSS2.0
چاپ   
فرهنگ نظام بیمه ای در کشور باید تقویت شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ نظام بیمه ای در کشور باید توسعه و تقویت شود.

به گزارش روابط عمومي مهندس تابش رئيس بنياد مسكن كشور در جلسه مديريت بحران استان گفت :  استان خراسان شمالی می تواند  از سهمیه خود در خصوص اخذ تسهیلات بانکی از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت پرداخت خسارات وارده به آسیب دیدگان حادثه اخیر بهره مند شود.
تابش با بیان اینکه تسهیلات مسکن روستایی به صورت سفته زنجیره‌ای صورت می‌گیرد ، تصریح کرد: ضمانت زنجیره ای برای اعطای تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی مصوبه دولت است.
وی اشاره داشت: این مصوبه در راستای کاهش مشکلات در خصوص ارائه وام مسکن با شرط داشتن ضامن کارمند اتخاذ شده  است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تیم های کارشناسی در حال ارزیابی خسارات وارده به واحدهای مسکونی شهری و روستایی ناشی از زلزله شنبه شب شهرستان بجنورد هستند.
علیرضا تابش افزود: گزاراشات کارشناسی جهت اخذ اعتبارات لازم به هیئت دولت ارسال می شود و تا زمان تزریق تسهیلات از سوی دولت بیناد مسکن انقلاب اسلامی با همراهی بانک مسکن تسهیلات مورد نیاز را از محل اعتبارات داخلی خود پرداخت خواهد کرد.
تابش تاکید کرد: شهرداری ها نیز باید همراهی لازم جهت اخذ پروانه و مجوزات لازم برای تسریع در امور بازسازی منازل مسکونی شهری را داشته باشند.

مهندس تابش با اشاره به اینکه بیمه منازل روستابی در خراسان شمالی نوعی پیشگیری بود،  اظهارداشت:در همین راستا روستاها هم ۱۵ میلیون تومان از بیمه برای بازسازی دریافت می کنند و دیگر استانها نیز باید این امر را الگوی خود قراردهند.

وی خاطرنشان کرد : درروستاهای آسیب دیده افراد مستمند نیز شناسایی می شوند و علاوه براین کمک ها به آنها کمک های بلاعوض صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز دراین جلسه گفت : برنامه هایی که دراین استان برای امدادرسانی و بارسازی انجام شده به رئیس مجلس ارائه می شود تا بتوانیم برنامه ریزی خوبی برای این استان داشته باشیم.

رضایی با تاکید برارتقای دانش ، علم و تجهیرات درمدیریت بحران اظهارداشت : روند پرداخت تسهیلات و کمک در زمان بحران طولانی است که باید این پروسه کوتاه شود.

    RSS2.0