پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› اتمام آواربرداری از مناطق زلزله زده خراسان‌شمالی تا پایان خرداد ماه

    RSS2.0
چاپ   
اتمام آواربرداری از مناطق زلزله زده خراسان‌شمالی تا پایان خرداد ماه

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌ شمالی گفت : در صورت كمك ماشين آلاتي ساير دستگاه ها از اتمام آواربرداری در مناطق زلزله زده استان تا پایان خردادماه سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن خراسان شمالي به نقل از ايسنا : مهندس محمدي در سيزدهمين جلسه ستاد بازسازي بنياد مسكن استان گفت : در حال حاضر آوار برداری از سطح 470 واحد مسکونی در 16 روستای زلزله زده استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه باید آوار برداری از سطح یک هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده انجام شود، افزود: در مجموع 70 روستا در این زلزله دچار خسارت شده  اند که بیشتر آن شامل روستاهای قصر قجر، لنگر، چوبلی تپه، استاد، شعبان و بوربور است.

محمدی عنوان کرد: در مجموع 10 اکیپ شامل 9 دستگاه لودر، 18 کامیون و یک بیل مکانیکی در مناطق زلزله زده اقدام به آواربرداری می‌کنند.

مهندس علي محمدی با تاکید بر مساعدت دستگاه‌های اجرایی در کمک به مناطق زلزله زده، خاطرنشان کرد: باید مردم زلزله زده نیز در تعمیر و بازسازی و احداث منازل مسکونی خود بیش از پیش تلاش کنند، زیرا در برخی از مواقع عملکرد آنان سبب توقف فعالیت ماشین آلات در آواربرداری ها می‌شود.

وی با اشاره به حضور نیروهای بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده به منظور تشکیل پرونده و تسهیل در روند اجرای کار و جلوگیری از رفت و آمد مردم به شهر در این هوای گرم، گفت: تاکنون 900 پرونده تشکیل شده و 552 فقره به بانک معرفی شده و 26 مورد نیز با بانک ها تفاهم نامه منعقدکردند .

محمدی ادامه داد: تاکنون 64 واحد مسکونی پی کنی ، سه مورد اسکلت گذاری و یک مورد نیز به مرحله سقف رسیده است.

وی با بیان اینکه بانک ها به منظور تسهیل در روند اعطای تسهیلات از افراد سفته‌های زنجیره ای برای ضمانت پذیرش می‌کنند، یادآورشد: به منظور کارگشایی مردم دیگر چک برگشتی، بدهی و معوقات بانکی در اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات مطرح نیست.

وي در پايان اضافه كرد در صورت عدم كمك دستگاه ها در خصوص ماشين آلات سنگين بنياد مسكن با توان خويش تا پايان خرداد آوار برداري بخش هاي ضروري را به پايان ميرساند و اتمام كليه واحدها تا 15 تير خواد بود .

    RSS2.0