پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› بازسازی مناطق زلزله زده را معطل مصوبه دولت نگذاشته ایم

    RSS2.0
چاپ   
بازسازی مناطق زلزله زده را معطل مصوبه دولت نگذاشته ایم

جلسه كميسيون هماهنگي بانك ها با حضور مهندس صالحي استاندار ، مهندس مهديان معاون بنياد مسكن كشور ، دكتر قرباني نماينده مجلس و معاونين و استاندار و روساي بانك هاي استان در محل استانداري برگزار گرديد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به ارسال گزارش جمع بندی خسارات و اعتبارات جبرانی برای مناطق زلزله زده این استان به سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: از دبیر هیئت دولت قول گرفتیم که این گزارش برای اخذ مصوبه قانونی، بدون نوبت در نشست هیئت دولت طرح شود؛ هرچند که تاکنون نیز کار بازسازی واحدهای آسیب دیده را از منابع داخلی پیش برده و کارها را معطل این مصوبه نگه نداشته ایم.

به گزارش  روابط عمومي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالی، مهندس صالحی در نشست با مدیران بانک های این استان که با محوریت تسهیلات بازسازی واحدهای خسارت دیده در زلزله 23 اردیبهشت ماه تشکیل شد، تصریح کرد: با استفاده از منابع دراختیار بنیاد مسکن و دیگر منابع داخلی تلاش شده است تا حد امکان، وقفه ای در روند کارها پیش نیاید و اقدامات دیگری هم مثل تقاضای استمهال 2 ساله برای بازپرداخت اقساط تسهیلات قبلی بانک مسکن انجام شده است تا بخشی از آلام زلزله زدگان تسکین یابد.
وی خطاب به مدیران بانک های استان تأکید کرد که برای جذب سریع تر سهمیه های کنونی معرفی شده از سوی بنیاد مسکن و پرداخت تسهیلات به متقاضیان، تدابیر لازم اتخاذ و موضوع تخصیص باقیمانده سهمیه بهسازی مسکن روستایی استان نیز پیگیری شود.

وی از مدیران شعب بانک ها خواست، در پرداخت تسهیلات ویژه بازسازی واحدهای زلزله زده با توجه به شرایط اضطراری و نیز مصوبات قبلی هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار و ابلاغیه بانک مرکزی، روند امور را تسریع کنند و با اخذ ضمانت زنجیره ای از متقاضیان و بدون در نظر گرفتن بدهی قبلی افراد یا چک برگشتی احتمالی، تسهیلات را بپردازند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور نیز در این نشست با بیان این که در خراسان شمالی زودتر از موارد مشابه استان های دیگر کار بازسازی واحدهای تخریب شده آغاز شده است، گفت: امروز شاهد هستیم در حالی که فقط یک ماه از رخداد زمین لرزه گذشته، اما ساخت برخی واحدهای تخریب شده حتی به مرحله سقف رسیده است.

عزیزالله مهدیان تصریح کرد: به دلیل زمانبر بودن روند تصویب و تخصیص کمک های مدنظر دولت، بنیاد مسکن تلاش کرده است با استفاده از منابع داخلی خود روند اعطای تسهیلات بازسازی را بی وقفه پیش ببرد و امیدواریم تا پیش از فرارسیدن فصل سرما، خانوارهای آسیب دیده زیر سقف منازل خود بروند. وی تأکید کرد: برای همکاری همه جانبه با بانک های عامل در استان و تسریع در عقد قرارداد اعطای تسهیلات، آمادگی کامل داریم.

    RSS2.0