پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› معاون بازسازي كشور/بنیادمسکن مُسکّن می‌شود

    RSS2.0
چاپ   
معاون بازسازي كشور/بنیادمسکن مُسکّن می‌شود

مهندس عزيزا...مهديان معاون بازسازي و مسكن روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي كشور به همراه مهندس جودي مدير كل بازسازي و مهندس محمدي مدير كل بنياد مسكن استان و معاونين ايشان از مناطق زلزله زده شهري و روستايي بجنورد بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومي بنياد مسكن خراسان شمالي در ابتداي بازديدها از روستاهاي لنگر شهرستان بجنورد بازديد به عمل آمد و پس از آن روستاهاي مانه و سملقان مورد بازديد قرار گرفتند .

مهندس مهديان ضمن گفتگوي مستقيم با اهالي و آسيب ديدگان و بازديد از روند اجراي پروژه طي تماس هاي تلفني در محل روستاها با مديران ارشد بانك مسكن و كميته امداد امام خميني (ره ) در تهران مشكلات اهالي را عنوان و خواستار پيگيري به موقع دستگاه هاي ذيربط شد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن در نقطه پاياني بازدید میدانی از روند انجام عملیات بازسازی خاطر نشان كرد ، علی‌رغم اینکه هنوز منابع اعتباری به استان نرسیده اما با تلاش مردم و امکاناتی که بنياد مسكن در اختیار داشت، کار شروع‌ شده است. وي اضافه كرد : این امکانات از محل منابع طرح بهسازی مسکن روستایی و حساب ۱۰۰ امام(ره) تأمین شده است. وی روند عملیات بازسازی در این مناطق را سریع و باکیفیت توصیف می‌کند و گفت : حضور مردم در پای‌کار امیدوارکننده است و عملیات بازسازی نیز با رعایت تمام جزئیات فنی انجام می‌گیرد.

مهندس محمدي  مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی در اين بازديد ها گفت : تاکنون بیش از ۸۰۰ واحد روستایی برای دریافت تسهیلات بازسازی با بانک انعقاد قرارداد شده و به همین میزان نیز عملیات فونداسیون برای این واحدها اجرایی شده است.

وي اضافه كرد : چهار هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی شهری و روستایی در جریان زلزله اردیبهشت‌ماه امسال دچار آسیب شد که نیازمند بازسازی هستند.

وی همچنين گفت : از محل اعتبارات داخلی، تسهیلات بلاعوض برای واحدهای تخریبی روستایی تأمین‌شده و به متقاضیان پرداخت می‌شود.

در ادامه به نقل از خبرگذاري مهر در اين بازديد خاطر نشان ميكند : بنیاد مسکن، تسکینی بر دردهای زلزله‌زدگان شده است .

در اين خبرگذاري آمده است ، اقداماتی که از سوی بنیاد مسکن از همان نخستین روزهای بعد از وقوع بحران با آغاز عملیات آواربرداری در روستاهای زلزله‌زده شروع شد و اکنون تعدادی از واحدهای احداثی به مرحله دریافت پایان کار نیز رسیده است.

    RSS2.0