پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› روز روستا در فاروج و جاجرم و افتتاح طرح هادي حصار اندف

    RSS2.0
چاپ   
روز روستا در فاروج و جاجرم و افتتاح طرح هادي حصار اندف

به گزارش روابط عمومي روز روستا در فاروج با حضور فرماندار ، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری ، معاون عمران روستايي بنیاد مسکن استان ، امام جمعه فاروج ، امام جمعه تیتکانلوو جمعی از مدیران شهرستان و شورا های اسلامی ، دهیاران و اهالی روستای حصار اندف برگزار شد

هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان فاروج در این مراسم با اشاره به فلسفه نامگذاری 15 مهر به عنوان روز روستا و اهمیت آن اظهار داشت روستا ها کانون تولید و توسعه و عامل توسعه پایدار کشور می باشند .
فرماندار شهرستان فاروج با اشاره به اقدامات دولت در روستا ها در حوزه های عمران و آبادانی ، فرهنگی و اجتماعی و توسعه اقتصادی بیان داشت توسعه پایدار مستلزم هماهنگی و همراهی کلیه دستگاه ها و نهاد ها و مردم می باشد .
در اين جلسه مهندس صابري معاون عمران روستايي در بياناتي نقش همكاري دستگاه هاي اجرايي و شوراها و دهياران را در توسعه و آباداني روستاها موثر دانست وي گزارشي از اجراي پروژه هاي عمراني در سطح شهرستان و استان ارائه نمود .

مهندس صابري همچنين در مراسم بهره برداري از پروژه آسفالت روستاي حصار اندف گفت : اين پروژه با مشاركت دهياري و بنياد مسكن انقلاب اسلامي با حجم 2500متر مربع زيرسازي و آسفالت با اعتباري بالغ بر 750 ميليون ريال مي باشد.

گفتنی است در این روز برنامه هایی از جمله نواخته شدن زنگ روستا و عشایر در یکی از مدارس ، افتتاح پروژه آسفالت معابر روستایی و جشنواره غذایی برگزار شد

همچنين مراسم  روز روستا "جاجرم " نيز  با حضور مديران و مسئولين استاني و شهرستاني و دكتر محبي فرماندار و دكتر قرباني و مهندس اكبري نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در روستاي چهاربيد شهرستان جاجرم برگزار گرديد.

در اين مراسم نيز معاون عمران روستايي در جمع اهالي و مسئولين گفت 90درصد فعاليتهاي بنياد مسكن در روستاهاست .وي عنوان نمود طرح هادي روستايي سندي است كه با دعوت از شوراها و دهياران تهيه و اجرايي مي شود كه آينده روستا در آن ديده خواهد شد و هرگونه فعاليت عمراني بايد از اين سند تبعيت نمايند.

وي همچنين در جمع دهياران بخش شوقان خواست در بازنگري طرح ها كه افق ده ساله آن به پايان رسيده است اين بنياد را همراهي كنند.

وي همچنين اضافه كرد اين بنياد در تلاش است با مشاركت خودمردم روستا را روستا نگه دارد و با استفاده از نيروي بومي مصالح بومي و معماري بومي روستاها را بهسازي مينمايد.

در اين مراسم دكتر محبي فرماندار جاجرم گفت : در سالهاي گذشته توجه به توسعه همه جانبه در روستاها نبوده است . وي افزود تلاشهاي زيادي توسط دستگاه هايي از جمله جهاد ، بنياد مسكن ، اداره روستايي انجام گرديده و امكانات فيزيكي و زيربنايي توسعه يافته اند .

ولي هم اكنون نياز به احياي مجدد است كه عزم تمام دستگاه ها اين مي باشد تا اشتغال و توليد را رونق ببخشيم.

    RSS2.0