پرتال بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان شمالي ›› اخبار ›› بازديد استاندار خراسان شمالي از روستاي گليان

    RSS2.0
بازديد استاندار خراسان شمالي از روستاي گليان
بازديد استاندار خراسان شمالي از روستاي گليان
چاپ   
بازديد استاندار خراسان شمالي از روستاي گليان

مهندس شفقت استاندار خراسان شمالي به همراه جمعي از مديران كل استان و مسئولين شهرستان از روستاي گليان و واحدهاي بازسازي شده در سمت توسعه اين روستا بازديد نمودند به گزارش روابط عمومي مهندس شفقت پس از حضور در مزار شهداي روستا و بازديد از شهرك جديد الاحداث گليان به منظور ديدار با اهالي گليان و بررسي موانع و مشكلات در محل مسجد روستا حضور پيدا كردند.
شروع جلسه با  درخواست اهالي اعم از صدور پروانه در محل روستاي فعلي گليان و بهسازي روستاي قديم گليان و درخواست تسريع در روند اجراي شركت هاي خدمات رسان انجام شد در ادامه مهندس شفقت استاندار خراسان شمالي در سخناني گفت : در روستاهاي از ابتداي انقلاب تا كنون تحولات خوبي صورت گرفته و در ادامه راه نيز براي دستيابي به توسعه‌ي اقتصادي ، اجتماعي و عمراني مشاركت اهالي و مردم روستاها ضروري است. در ادامه استاندار از بنياد مسكن خواست مطالعاتي جامع براي روستاي قديم گليان با حفظ موقعيت طبيعي و توريستي تهيه نمايد.
در اين رابطه مهندس محمد مديركل بنياد مسكن گفت : به علت قرار گرفتن روستاي قديم گليان در معرض حوادث طبيعي و گسل و ريزش كوه تصميم گيري شد تا مكان جديدي جهت احداث روستا در نظر گرفته شود كه در اين راستا سمت توسعه فعلي با پيش بيني 500 قطعه زمين به مرحله اجرا رسيد كه تاكنون تعداد 250 قطعه زمين به متقاضيان تحويل گرديد و از اين ميزان 166 نفر جهت استفاده از تسهيلات ساخت مسكن به بانكها معرفي شده‌اند و تاكنون تعداد 80 واحد مسكوني توسط اهالي پايان كار دريافت نموده و مورد بهره برداري قرار گرفته‌اند.
گفتني است روستاي گليان از روستاهاي بخش مركزي شهرستان شيروان با 180 خانوار و 622 نفر جمعيت در فاصله 25 كيلومتري جنوب شهر شيروان قرار دارد.

    RSS2.0